МОТИВАЦІЯ СТУДЕНТІВ ДО ЗАНЯТЬ ФІЗИЧНИМ ВИХОВАННЯМ ЗАСОБАМИ СКАНДИНАВСЬКОЇ ХОДЬБИ
Keywords:
скандинавська ходьба, фізичне виховання, студенти, анкетування, мотивAbstract
Стаття присвячена актуальній проблемі сьогодення мотивації студентів до відвідування занять з навчальної дисципліни «Фізичне виховання», бо відвідування таких занять дає можливість студентам переключатись з розумової активності на фізичну, таким чином покращити своє здоров’я та підвищити фізичну працездатність. Системa фiзичного розвитку в вищих навчальних закладах повинна сприяти формуванню особистої культури здоров’я і тіла студента, виступаючи, як основа ефективної нaвчaльно-професiйної діяльності. Фізична рухова активність на заняттях фізичного виховання дає змогу виховувати здорового майбутнього фахівця, що зможе витримувати норми праці теперішнього часу. У статті розглянуто поняття мотивація та визначені основні мотиви відвідування занять з фізичного виховання студентами НТУ «ХПІ». Серед них виявились такі мотиви: підвищення здоров’я, цікаво проведений час на заняттях, отримання заліку, підвищення рівня рухової активності, знання нових видів занять. Також у статті розглянуто структуру занять скандинавською ходьбою в НТУ «ХПІ» і визначено, що заняття складається з теоретичного і практичного блоку, до кожного блоку входять відповідні форми занять. За результатами дослідження визначено позитивний вплив занять скандинавською ходьбою на мотивацію відвідування занять фізичним вихованням в НТУ «ХПІ». Для визначення впливу занять скандинавської ходьби на відвідування занять з фізичного виховання було проведено анкетування по кількості відвідування студентами занять на тиждень до того як вони відвідали секцію скандинавської ходьби та після. Після аналізу результатів було видно, що кількість відвідувань на тиждень у більшості студентів збільшилась.
References
Підлужна, С. А., Шерстюк, О. О., Талал, О., Подлужная, С. А., & Шерстюк, О. А. (2021). Актуальні проблеми здоров’я сучасних студентів та роль фізичного виховання у його збереженні (Doctoral dissertation, МОН України, ПНПУ ім. ВГ Короленка).
Коваль, О. (2020). Формування мотивацій розвитку фізичної активності у студентів закладів вищої освіти. Вісник Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Фізичне виховання, спорт і здоров’я людини, (16), 32–36. https://doi.org/10.32626/2309-8082.2020-16.32-36
Грибан, Г. П., Краснов, В. П., Опанасюк, Ф. Г., & Скорий, О. С. (2018). Фізичне виховання у здоровому способі життя сучасної студентської молоді.
Городинський С.І. (2020, December). Значення рухової активності в навчальному процесі студентської молоді. In The 4th International scientific and practical conference “Science and education: problems, prospects and innovations”(December 29-31, 2020) CPN Publishing Group, Kyoto, Japan. 2020. 808 p. (p. 240).
Носко, М. О., Воєділова, О. М., Гаркуша, С. В., & Носко, Ю. М. (2018). Рухова активність і заняття фізичними вправами як необхідна умова здоров’язбереження. Вісник Чернігівського національного педагогічного університету. Серія: Педагогічні науки, (151 (2)), 44-51.
Шиліна Н.Є. (2011) Педагогіка: навч. посіб. для студентів усіх спеціальностей. – Одеса: ОНАЗ ім. О.С. Попова . 188 с.
Барсукова Т.О., & Антіпова Ж.І . Мотивація до фізичної активності – головний компонент успіху в фізкультурно-оздоровчій діяльності в закладах вищої освіти URL : http://www.sci-notes.mgu.od.ua/archive/v35/22.pdf
Безверхня, Г. В., & Маєвський, М. І. (2015). Мотивація до занять фізичним вихованням студенток педагогічних спеціальностей. Слобожанський науково-спортивний вісник, (2), 28-33.
Винник, В. (2010) Особливості формування інтересу та мотивації до занять фізичним вихованням. Teorìâ Ta Metodika Fìzičnogo Vihovannâ, (12), 39-42. URL: from https://tmfv.com.ua/journal/article/view/680
Долженко, Л. (2014). Формування мотивації до рухової активності студентської молоді з різним рівнем фізичного здоров’я. Теорія і методика фізичного виховання і спорту, (4), 52-56
Боднар, Я. Б., & Хома, О. В. (2019). Проблеми розвитку мотивації студентів до занять фізичною культурою.
Ніколайчук, І. Ю., Додонова, О. А., & Григор’єва, В. О. (2013). Механізм психолого-дидактичного стимулювання студентів до занять фізичною культурою. Physical education, sport and health culture in modern society, (1 (21)), 203-206.
Татарченко, Л. І., Присяжна, М. К., & Лашко, Є. Л. (2021). Формування мотивації студентів до занять фізичною культурою та спортом. Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Педагогічні науки , (2(340) Ч.2), 83–91. URL: https://doi.org/10.12958/2227-2844-2021-2(340)-2-83-91
Школа, О., & Зейналова, К. (2020). Сучасні види фітнесу для мотивації здобувачів вищої освіти до занять фізичними вправами.
Барсукова, Т. О., & Антіпова, Ж. І. (2021). Оздоровчий фітнес як засіб формування у студенток усвідомленої мотивації до фізичної активності.